Korekcia jazvy

Korekcia jazvy

Chirurgická korekcia jazvy

Žiaden človek sa nedokáže vyhnúť vytvoreniu sa jazvy, ktorú má za následok operácia, zranenie, či kožné problémy, avšak dnešná doba ponúka viacero lekárskych postupov ako upraviť ich veľkosť a vzhľad.

Jazva je škvrna, ktorá vzniká ako prirodzená reakcia organizmu pri narušení kože, po zahojení rany. Plní ochrannú funkciu, pretože chráni ranu pred otvorením a infekciou.

Jazvy možno kategorizovať podľa:

  • veľkosti
  • sfarbenia
  • tvaru

Je ťažké predvídať ako bude vyzerať výsledná jazva po zahojení kože  a občas sa stáva, že aj napriek bezproblémovému hojeniu rany na koži ostane jazva, ktorá negatívne ovplyvňuje vzhľad človeka.

Chirurgické vyrezanie pôvodnej jazvy, ktorú nahradí estetickejšia a nenápadnejšia jazva

Zatiaľ čo jazvy po akné, alebo menších úrazoch sa dajú odstrániť dermatologickými ošetreniami, sú prípady jaziev, ktoré je potrebné riešiť chirurgickým vyrezaním pôvodnej jazvy, ktorú nahradí estetickejšia a nenápadnejšia jazva.

Frekventovaným prípadom jazviev, ktoré je vhodné chirurgicky odstrániť vyrezaním (excíziou) a opakovaným zašitím sú esteticky nelichotivé a nápadné jazvy v podbrušku po cisárskom reze.

Koľko stojí chirurgická korekcia jazvy?

Korekcia jazvy

Korekcia jazvy chirurgicky

  od 150 €

 

Pre koho je vhodné chirurgické odstránenie jazvy?
  • pre kohokoľvek s jazvou, ktorá pôsobí nelichotivým dojmom
  • ak na odstránenie jazvy nestačia dermatologické metódy, napríklad po úrazoch
  • pre ženy s výraznou a viditeľnou jazvou po pôrode

Bezplatná konzultácia

Možné vedľajšie účinky po korekcii jazvy

  • Opuch, modrina, citlivosť, pocit pnutia v oblasti stehov

Možné riziká spojené s chirurgickým odstránením jazvy

  • infekcia, abnormálne jazvenie, hematóm, krvácanie, komplikácie pri hojení

Procedúra korekcie jazvy

Okolie jazvy sa znecitliví lokálnym anestetikom a následne  jemne zbrúsi kožnou brúskou, respektíve odstráni opakovaným vyrezaním a zašitím rany už v novej podobe.

Bezplatná konzultácia

Zavolajte nám na 0917 44 68 27 alebo VYPLŇTE FORMULÁR

 

Ak chirurg na zošitie rany použije neabsorbovateľné nite, stehy sa vyberajú po uplynutí jedného až dvoch týždňov, v závislosti od umiestnenia a veľkosti pôvodnej jazvy.

 

Doba zotavenia po korekcii jazvy

Po operácii sa doporučuje vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu aspoň po dobu 6 mesiacov čo je približná doba dozrievania jazvy.

V období hojenia rany je potrebné vyhýbať sa kontaktu s vodou a prašnému prostrediu, na prevenciu zapálenia sa rany, a taktiež nezabúdať na starostlivosť o ranu.

Odporúča sa neprepínať sa namáhavou fyzickou aktivitou po dobu dvoch týždňov, aby sa predišlo narušeniu stehov.

Všetky podrobné informácie ohľadom pooperačnej starostlivosti o ranu obdrží klient na konzultácii s operujúcim plastickým chirurgom.