Korekcia vpáčenej bradavky

Korekcia vpáčenej bradavky

Korekcia vpáčenej bradavky

Napriek tomu, že prsné bradavky patria k menším orgánom ľudského tela, z funkčného a estetického hľadiska zohrávajú dôležitú úlohu. Sú totiž dominantou ľudských prsníkov a nepochybne patria k symbolom materstva a sexuality.

Problém vpáčenej bradavky je po väčšine prípadov vrodený a vyskytuje sa nielen u žien, ale aj u mužov. Keďže prsná bradavka je orgán úzko spätý so sexualitou, jej zmenený tvar môže mať negatívny vplyv na sebavnímanie človeka a jeho intímny život.

Preklopenie sa bradavky smerom dovnútra jej znemožňuje vykonávať svoju najdôležitejšiu funkciu – dojčenie novorodenca. Okrem vrodenej vady sa problém vpáčenej bradavky vyskytuje najčastejšie u žien, po ukončení dojčenia v dôsledku kontrakcie mliekovodov, alebo ich zjazvením.

Koľko stojí korekcia vpáčenej bradavky?

Cena korekcie vpáčených bradaviek

Korekcia vpáčených bradaviek chirurgicky

  330 €

 

Bezplatná konzultácia

Zavolajte nám na 0917 44 68 27 alebo VYPLŇTE FORMULÁR

 

Jedným z riešení, ako upraviť vzhľad a funkčnosť vpáčenej bradavky je chirurgická korekcia. Tento neinvazívny zákrok môžu podstúpiť iba dospelé ženy a muži, u ktorých bol ukončený telesný vývoj.

U žien v období operácie nesmú byť mliekovody aktívne.

 

Pre koho je korekcia vhodná?

  • pre ženy aj mužov s vrodeným problémom vpáčených bradaviek, ktorí si chcú upraviť vzhľad bradaviek z estetických dôvodov
  • pre všetkých, ktorým tento problém negatívne ovplyvňuje sebavedomie a partnerské vzťahy
  • pre budúce mamičky, ktorým vpáčené bradavky môžu spôsobovať komplikácie pri dojčení
  • pre ženy, ktorým sa bradavky vpáčili po ukončení dojčenia, tým že sa stiahli / zjazvili mliekovody
  • pre pacientky, ktoré sú vďaka vpáčeným bradavkám náchylnejšie na zápaly v tejto oblasti

Možné vedľajšie účinky pri operácii

  • Opuch, krvácanie, dočasné znecitlivenie

Možné riziká pri korekcii vpáčenej bradavky

  • Opakované vpáčenie sa bradavky, infekcia, asymetria bradaviek, nadmerné jazvenie, zmeny v sfarbení

Bezplatná konzultácia

Ako prebieha procedúra korekcie vpáčenej bradavky?

Pred samotným zákrokom chirurg oblasť bradavky a prsného dvorca lokálne znecitliví anestetikom. Zákrok spočíva vo vykonaní malého, asi 2 milimetre dlhého rezu pozdĺž hrany bradavky, cez ktorý sa uvoľňujú skrátené väzivové vlákna v smere mliekovodov.

Po predošlej konzultácii s klientkou je možné voliť aj efektívnejšiu metódu, pri ktorej sú mliekovody prerušené, avšak je potrebné brať na vedomie znemožnenie dojčenia.

Po vykonaní zákroku sa bradavka zafixuje stehom do novej polohy a prekryje špeciálne upraveným obväzom, ktorý je potrebné nosiť po dobu niekoľkých dní.

 

Doba zotavenia po korekcii vpáčenej bradavky

Pri tomto zákroku je malá pravdepodobnosť vedľajších účinkov. Najčastejším prejavom po zákroku korekcie vpáčenej bradavky je opuch a prechodné znecitlivenie, ktoré väčšinou zmizne do 3 – 7 dní. Sprchovať sa pacient môže deň po operácii.

Odporúča sa pravidelne oblasť umývať jemným dezinfekčným mydlom a aplikovať na ňu antibakteriálnu masť.

 

Rozlišujeme dva druhy chirurgickej korekcie vpáčenej prsnej bradavky:

  • Uvoľnovanie väzivových vlákien pozdĺž mliekovodov – volí sa u žien, ktoré chcú v budúcnosti kojiť svojho potomka materským mliekom
  • Prerušenie mliekovodov – vykonáva sa poväčšinou u žien, ktoré už nemajú v pláne dojčiť, respektíve im to pokročilejši vek ani neumožňuje. Táto metóda zabezpečuje lepší a dlhodobejší výsledok.