Ako dlho vydrží výplň pier?

Ako dlho vydrží výplň pier?

Trvácnosť zákrokov zameraných na zväčšenie pier je u každého človeka individuálna a ovplyvňuje ju mnoho faktorov. Najdôležitejším faktorom je výber kliniky kde zákrok podstúpite a odborník, ktorý vám zákrok vykoná.

Práve preto sa neodporúča vyhľadávať kliniku podľa najnižšej ceny, pretože na takýchto klinikách sa vo väčšine prípadov používa kyselina hyaluronová nízkej kvality. Dôležitá je aj dôkladná pooperačná starostlivosť a kontrola u lekára, ktorý v prípade komplikácií, alebo nesúmerností pery ešte upraví.

Pri životnosti dermálnych výplní je základom mať reálne očakávania, ako dlho budú výsledky zákroku viditeľné.
U každého pacienta je účinok zákroku individuálny, pretože každé telo absorbuje dermálne výplne inak.

Aké poznáme metódy zväčšovania pier?

V súčasnosti medzi najpoužívanejšie metódy zväčšenia pier patria:

 1. Zväčšenie prostredníctvom vstrebateľných výplní (napr. Kyselina hyaluronová)
 2. Zväčšenie prostredníctvom Implantátov (napr. PermaLip)
 3. Lifting pier

Aplikovanie dermálnej výplne

Ktorá z metód je najúčinnejšia a najtrvácnejšia?

 • Kyselina hyaluronová – Medzi najobľúbenejšie metódy zväčšenia pier patrí aplikácia kyseliny hyaluronovej. V prípade aplikácie kyseliny hyaluronovej je známe, že účinok nie je trvácny. Pomocou injekčných vstrekov je do pokožky aplikovaný hyalurón, ktorý je prijímaný telom a postupne sa rozpadá. Aby výsledky zákroku boli čo najtrvácnejšie je potrebné zákrok opakovať aspoň raz ročne. Účinky aplikácie kyseliny hyaluronovej ovplyvňujú faktory ako vek klienta, typ pokožky a jeho životný štýl. Vo všeobecnosti je trvácnosť aplikácie kyseliny hyaluronovej priemerne 6 až 9 mesiacov. Sú klienti, ktorí zákrok podstúpia 2 až viac krát do roka.
 • Implantáty – Implantáty v oblasti plastickej chirurgie prinášajú trvalé východisko pri zväčšovaní pier. Vďaka implantátom dosiahnete trvácny výsledok, ktorý môže byť jednoducho odstránený a vráti sa pôvodný stav vašich pier. Medzi najmodernejšie metódy využívané v súčasnosti sa používajú implantáty PermaLip, ktoré sú vytvarované presne podľa tvaru pier a vďaka nim je výsledok zákroku prirodzený. Ich výhodou je, že nenarušujú funkciu pier, nezarastajú do tkaniva a ich aplikácie je úplne bezpečná.
 • Lifting pier – Ďalšou metódou, ktorá zabezpečí trvalý výsledok zákroku zväčšenia pier je Lifting. Ide o chirurgické vyzdvihnutie pery smerom nahor. Lifting pier sa odporúča pre klientov, ktorí majú tenké pery. Zákrok sa vykonáva prostredníctvom rezu, ktorý nie je výrazne viditeľný a výsledky zákroku sú vynikajúce.

Bezplatná konzultácia

Ako postupovať aby bol výsledok zákroku čo najtrvácnejší?

Tipy od lekára pre dlhodobejší výsledok zákroku:

 • Informovať sa o kvalite, certifikátoch a iných vlastnostiach dermálnych výplní, ktoré budú použité pri vašom zákroku.
 • Po zákroku je nutné vyhnúť sa fajčeniu, cvičeniu a alkoholu aspoňpo dobu 24 hodín.
 • Potrebná je dôkladná starostlivosť o pery hneď po vykonaní zákroku, čo prispeje k tomu, že pery budú vyzerať dobre dlhšie.
 • Dlhý pobyt na slnku skracuje účinky zákroku, preto je potrebné tráviť menej času na slnku a používať vysoké ochranné faktory a pokrývku hlavy (klobúk, šiltovku).
 • Vyhýbať sa stresovým situáciám.
 • Po zákroku dodržiavať zdravý životný štýl a zdravé stravovanie.
 • V prípade výplní kyselinou hyaluronovou, je potrebné zákrok opakovať inak sa pery vrátia do pôvodného stavu.

Kontaktujte nás

Životnosť dermálnych výplní

Pri životnosti dermálnych výplní je základom mať reálne očakávania, ako dlho budú výsledky zákroku viditeľné. U každého pacienta je účinok zákroku individuálny, pretože každé telo absorbuje dermálne výplne inak. Pre predĺženie výsledku zákroku je potrebné dodržiavať rady a upozornenia, ktoré obdržíte od lekára.