Ako odstrániť vačky pod očami?

Ako odstrániť vačky pod očami?

Opuch očí alebo tzv. vačky pod očami patria medzi najčastejšie problémy, kedy sa pacient rozhodne vyhľadať kliniku estetickej medicíny. Častým dôvodom prečo očné vačky vznikajú je nahromadenie tuku alebo vody v oblasti očí, ale sú aj sprievodným znakom starnutia.

V súčasnosti však existuje množstvo trikov a tipov, ako sa dá s týmto problémom jednoducho popasovať. K dispozícií máme mnoho rôznych procedúr, ktoré pomôžu opäť vrátiť mladosť do našich očí.

Aké sú možnosti odstránenie vačkov pod očami?

Metód na odstránenie vačkov v očnej oblasti je mnoho, rozlišujeme invazívne a neinvazívne metódy. Pre ľudí, ktorí majú strach z operácie a estetických zákrokov sú vhodné neinvazívne metódy odstránenia vačkov pod očami. Invazívnou metódou je zákrok plastickej chirurgie Blefaroplastika.

Medzi najvhodnejšie neinvazívne metódy podľa odborníkov patria:

  • Mikromasáž
  • Aplikácia kyseliny hyaluronovej

Mikromasáž očného okolia spomaluje tvorenie vačkov

Najšetrnejšou metódou na riešenie tohto problému je mikromasáž očného okolia, ktorá je vykonávaná odborníkom.

Mikromasáž okolia očí

Aby bola mikromasáž účinná, je potrebné podstúpiť ošetrenie aspoň 1-2 krát za mesiac. Vďaka mikromasáži dochádza k spomaleniu procesu starnutia pokožky a zabráneniu tvorenia vačkov pod očami. Masáž tiež pôsobí stimulujúco na lymfatický systém a prispieva k zníženiu únavy. Po vykonanej masáži netreba zabúdať na kvalitný spánok.

Aplikácia kyseliny hyaluronovej

Ďalšou neinvazívnou metódou odstránenia vačkov v očnej oblasti je aplikácia kyseliny hyaluronovej do problémových oblastí.

Dermalna vypln kyselina hylauronova

Táto metóda je vhodná pre pacientov, ktorým sa vačky pod očami vytvorili ako dôsledok starnutia. Má výrazný vplyv na stav pokožky, ktorej dodáva hydratáciu a pružnosť.

Bezplatná konzultácia

Invazívna metóda na odstránenie vačkov pod očami – Blefaroplastika

Pre ľudí u ktorých je zaznamenaný viditeľný opuch, alebo pokles viečka je vhodný chirurgický zákrok (operácia), ktorú nazývame Blefaroplastika.

Blefaroplastika - odstranenie vackov pod ocami

 

Pri Blefaroplastike plastický chirurg pacientovi odstráni nadbytočné tukové tkanivo a kožu z horných a dolných viečok. Zákrok prispieva k spevneniu kože a svalov a eliminuje vznik opuchu a vrások. Je to približne hodinová operácia, ktorá pomáha vrátiť mladistvý a prirodzený vzhľad tváre.

Kontaktujte nás

Kedy zvýšiť pozornosť pri opuchu viečok?

Opuchnuté viečka nemusia spôsobovať len estetické problémy, ale môžu byť znakom závažných ochorení srdca, obličiek a štítnej žľazy. V prípade ak opuch pretrváva dlhodobo, alebo je v oku prítomná infekcia, je nutné vyhľadať pomoc odborníka.

Pár tipov ako predísť tvorbe vačkou v očnej oblasti:

  • Pravidelné vetranie miestností v ktorých sa zdržiavate
  • 7 až 8 hodín kvalitného spánku
  • Každodenné odličovanie pleti
  • Používanie kvalitnej kozmetiky obsahujúcej kofeín
  • Masáže očného okolia