Bolí zväčšenie pier?

Bolí zväčšenie pier?

Pri zákrokoch zväčšovania a úpravy pier, sa nemusíte obávať extrémnych bolestí a dlhej rekonvalescencie po zákroku. Základom je vybrať si odborníka, ktorí podľa tvaru, veľkosti pier a črtov vašej tváre určí vhodnú metódu zväčšenia pier. Plastický chirurg vás oboznámi či je potrebné vaše pery zväčšiť len mierne, alebo sú vhodné trvácne implantáty.

Je zväčšenie pier chirurgicky viac bolestivé ako prostredníctvom kyseliny hyaluronovej?

V súčasnosti je známe že pri aplikácii kyseliny hyalurónovej ide o takmer bezbolestné zväčšenie pier a v prípade chirurgického zásahu ide o podstatne bolestivejší zákrok. Dôležitý rozdiel je však v ich trvácnosti, keďže kyselina hyaluronová je len dočasné riešenie a implantáty sú trvalým riešením zväčšenia pier.

Obrovskou výhodou implantátov je, že ak sa vám výsledok zákroku nepáči, alebo chcete obnoviť pôvodný stav vašich pier, je možné implantát kedykoľvek vybrať. Výber implantátu je možný, pretože nezarastá do prirodzeného tkaniva pier a jeho výber je jednoduchý a bez zbytočných komplikácií.

Medzi najpoužívanejšie implantáty v súčasnosti patria implantáty PermaLip, ktoré používame aj na klinike Hebe. Vďaka týmto implantátom sa dosahuje prirodzený efekt zväčšenia a nezasahuje do prirodzených funkcií pier.

Bezbolestné zväčšenie pier

V prípade aplikácie kyseliny hyaluronovej ide o takmer bezbolestné zväčšenie pier. Pri procedúre pacient pocíti mierne pichnutie, podobné ako uštipnutie včelou. Výplň sa následne rozprestiera v tkanive, čo zapríčiňuje slabé štípanie. Prostredníctvom jemnej masáže sa doladia detaily zákroku a nasleduje zachladenie pier.

Bezbolestné zväčšenie pier

Súčasťou roztoku kyseliny hyaluronovej, je aj lokálne anestetikum, ktoré zabezpečí pohodlný a takmer bezbolestný zákrok.

Zákrok trvá približne 15 až 20 minút. Po zákroku môžete opäť robiť čokoľvek, ale aspoň jeden deň lekári neodporúčajú výraznú fyzickú aktivitu. Fyzická aktivita zapríčiňuje zvýšenú cirkuláciu krvi, vďaka čomu môžu vzniknúť v okolí pier modriny a opuch sa hojí pomalšie.

Čo by ste mali vedieť pred zákrokom?

Pred aplikáciou kyseliny hyaluronovej je nutné aspoň 10 dní vysadiť lieky na riedenie krvi, prášky proti bolesti, rybací olej a vitamín E. Spomínané lieky môžu spôsobiť krvácanie po aplikácii kyseliny a podporujú vznik modrín.

Pri zákroku zväčšenia pier, prostredníctvom kyseliny hyaluronovej platí slovenské príslovie „pomaly ďalej zájdeš”, pretože vždy sa dá výplň do pier pridať, ale odobrať už nie.

Bezplatná konzultácia

Ak sú vaše pery príliš tenké, alebo nesúmerné radšej podstúpte zákrok viackrát po menších dávkach, aby ste požadovaný prirodzený výsledok dosiahli postupne. Pri tomto zákroku je potrebné absolvovať pravidelné dopĺňanie kyseliny, aby sa docielil požadovaný výsledok.

Niekedy sa po zákroku objavia malé hrbolčeky v perách, ktoré znamenajú že výplň je blízko povrchu pier. Nemusíte sa však obávať tento nedostatok sa dá jednoducho opraviť.

Ak už v aplikácii kyseliny nechcete pokračovať nemusíte sa obávať, že vaše pery „spľasnú”. Kyselina hyaluronová naopak zabezpečí produkciu ďalšej kyseliny hyaluronovej priamo v perách, ktorá vznikne prirodzene.

Opuch a bolesť po chirurgickom zväčšení pier

Pri skrášľovacích chirurgických zákrokoch je prirodzenou reakciou organizmu mierny opuch a bolesť po operácií. Zákrok však prebieha v lokálnej anestézii (znecitlivení operovaného miesta), ktorá sa aplikuje do oblasti pier. Keď anestézia prestane účinkovať bolesti po zákroku sa tlmia analgetikami, ktoré lekár automaticky predpíše.

Pri operácií plastický chirurg urobí malé rezy v oblasti kútikov pier, cez ktoré vloží implantát. Rezy sa následne zašijú pomocou vstrebateľných stehov. Celý zákrok trvá približne pol hodinu a nie je nutná hospitalizácia na klinike. Približne za 3 až 8 dní sa stratí opuch a je viditeľný plný výsledok zákroku.

Dúfame, že na základe tohto článku sme vám priblížili problematiku v oblasti zväčšovania pier. V prípade, ak sme nezodpovedali vaše otázky, neváhajte nás kontaktovať a vyžiadať si bližšie informácie o konkrétnych zákrokoch. Budeme radi, ak vám poradíme a poskytneme čo najviac relevantných informácií, aby bolo vaše rozhodnutie správne.

Bezplatná konzultácia