Lifting čela

Lifting čela

Napnutie kože čela

Forehead lift je plastická operácia, ktorá minimalizuje vrásky na čele a medzi obočím. Takéto vrásky vznikajú buď dedične, vekom, alebo nadmernou aktivitou mimických svalov.

Človek, tak vyzerá unavene so smutným výrazom v tvári, alebo dokonca nahnevane. Forehead-lift pomáha zmierniť tieto známky starnutia v oblasti čela. Lifting čela je kozmetická operácia, ktorej cieľom je korekcia nižšie položeného obočia, ale slúži aj k vypnutiu čela, či k zjemneniu hlbokých vrások na čele a medzi obočím, čo dodáva tvári mladistvejší vzhľad.
 

Cena plastickej operácie lifting čela

Cena za lifting obočia

Priame zdvihnutie obočia

  350 €
Cena – lifting čela

Laterálne zdvihnutie čela v oblasti spánkov

  350 €

 

Pre koho je to vhodné?

  • pre pacientov vo veku 50 – 55 rokov
  • pre tých, ktorí majú nízke a poklesnuté obočie a vyzerajú unavene
  • pre tých, ktorí majú hlboké horizontálne vrásky na čele
  • pre tých, ktorí majú hlboké vrásky v strede čela medzi obočím
  • pre tých, ktorí majú hlboké vrásky na koreni nosa a vyzerajú nahnevane a smutne

Bezplatná konzultácia

Možné vedľajšie účinky

  • opuch, modriny, necitlivosť, mravčenie a svrbenie, jazvy

Riziká

  • infekcia, posun vlasovej hranice, vypadávanie vlasov – dočasná alebo trvalá strata vlasov, dočasné ochrnutie čela, kožné nekrózy, lagoftalmus – neschopnosť plného zatvárania očných viečok, zmena výrazu tváre, asymetria

Procedúra natiahnutia čela

Poloha rezov je vedená pozdĺž línie vlasov alebo vo vlasoch, koronálne od jednej ušnice k druhej. Poloha a dĺžka rezu závisí od rozsahu samotnej plastickej operácie.
Koža a mäkké tkanivá čela sú nadvihnuté v takom rozsahu, ako je potrebné. Následne sa koža čela s obočím vytiahne požadovaným smerom, zredukuje a zafixuje. Forehead lift je možné taktiež vykonať špeciálnym nástrojom a endoskopom.

Bezplatná konzultácia

Zavolajte nám na 0917 44 68 27 alebo vyplňte formulár

Laterálne zdvihnutie obočia

Temporálny Lifting obočia – nadvihnutie vonkajšej časti obočia rezom pri vlasovej línii v temporálnej oblasti, cez ktorý sa natiahne sval a odstráni prebytočná koža.

Doba zotavenia

Po operácii sa odporúča nosiť kompresívny elastický obväz – bandáž, po dobu niekoľkých dní až týždňov. Nosenie bandáže zabraňuje rozvoju opuchu a krvného výronu a podporuje tkanivo počas procesu hojenia. Odstránenie stehov je po 10 – 14 dňoch.

Počas prvotnej fázy hojenia sa neodporúča predkláňať. Konečný výsledok by sa mal dostaviť po 3 – 6 mesiacoch.

 

 

Doba zotavenia po liftingu čela

  • 10 – 14 dní, stehy sa vyťahujú za 1 – 2 týždne, drény sú väčšinou odstránené do 2 dní, opuch po operácii zmizne do 2-3 mesiacov a po tejto dobe je už možné vykonávať všetky bežné aktivity