Odstránenie kože z ramien

Odstránenie kože z ramien

Odstránenie prebytku kože a tuku z oblasti paží – Brachioplastika

S pribúdajúcim vekom koža celého tela stráca svoju pružnosť a pevnosť, a oblasť paží nie je výnimkou. Brachioplastika je procedúra, ktorá prinavráti vašim pažiam mladistvý, zvodný vzhľad.

Brachioplastika, tiež známa ako Arm Lift, predstavuje chirurgickú procedúru, ktorá má za cieľ odstrániť  ochabnutú kožu a nadmerný podkožný tuk z oblasti paží. Je jedným zo zákrokov, ktoré modelujú a tvarujú kontúry ľudského tela (body sculpting). Tento zákrok plastickej chirurgie podstupujú ľudia, ktorých koža v oblasti ramien ochabla ako prirodzený prejav starnutia, respektíve dôsledkom úbytku telesnej hmotnosti. Brachioplastika sa často vykonáva v kombinácii s liposukciou.

Cena Brachioplastiky

Odstránenie nadbytočnej kože z ramien

Odstránenie ochabnutej kože a nadmerného tuku z oblastí paží

1 150 € 950 €

Bezplatná konzultácia

Zavolajte nám na 0917 44 68 27 alebo VYPLŇTE FORMULÁR

 

Pre koho je brachioplastika vhodná?
  • zákrok žiadaný hlavne ženami po 60. roku života
  • pre všetkých, ktorí sa cítia nepohodlne pri nosení oblečenia, ktoré odhaľuje paže
  • pre ľudí, ktorí majú problém s iritáciou kože a kožnými vyrážkami v podpaží

Možné vedľajšie účinky pri arm lifte

  • modriny, opuchy, citlivosť, pocit napätia

Arm lift – možné riziká

  • infekcia, krvácanie, nadmerné jazvenie, asymetria, hromadenie sa lymfatickej tekutiny, poranenie nervov, okrajová nekróza kože

Čo je Brachioplastika?

Chirurg vykoná rez v oblasti medzi pazuchou a lakťom, po vnútornom obvode ruky, aby bola výsledná jazva čo najdiskrétnejšia. Následne odstráni prebytočnú kožu a tukové tkanivo z oblasti a ranu uzavrie vstrebateľným, respektíve normálnym šitím.

V prípade nevstrebateľného šitia sa stehy vyberú na 10. až 14. deň od uplynutia vykonania operácie.

Bezplatná konzultácia

Doba zotavenia po Brachioplastike

Ak pacient podstúpil brachioplastiku pod celkovou anestéziou, je potrebné deň po operácii skoro vstať, aby sa predišlo embólii.

Jeden, alebo dva dni po operácii lekár odstráni drény, ktoré majú za úlohu odsávať lymfatickú tekutinu z operačných rán. Je nevyhnutné, aby pacient počas prvých 3 – 4 týždňov nosil kompresné elastické prádlo, ktoré chráni stehy pred poškodením a taktiež napomáha modelovať nové kontúry paží.

Počas hojenia rán a jaziev je dôležité, aby pacient nevykonával namáhavú fyzickú aktivitu, nezdvíhal ťažké objekty, nehýbal rukami viac, ako je to potrebné na to, aby sa predišlo popraskaniu stehov.

Prvé dva týždne po operácii by mal pacient zotrvávať v kľudovom režime. Šport a namáhavá fyzická práca sa neodporúčajú minimálne na dobu 6 týždňov.