Redukcia prsných žliaz u mužov

Redukcia prsných žliaz u mužov

Redukcia pŕs je technika, ktorá je v neustálom vývoji. V dnešnej dobe je medicínske vybavenie a technológia, ktorá sa využíva v plastickej chirurgii na veľmi vysokej úrovni, čo prispieva k rozvíjaniu poznatkov v oblasti anatómie prsníkov. Na základe toho sa pozornosť sústredí nie len na samotné zmenšenie veľkosti prsníkov so zachovaním bradavko-dvorcového komplexu, ale aj na výsledný tvar a pozíciu bradaviek a jaziev.

Aké poznáme typy gynekomastie?

Stupne gynekomastie

Zväčšené prsníky u mužov sa nesmú zamieňať s karcinómom (zhubným nádorom). Gynekomastia sa v závislosti od veľkosti/množstva zväčšenej žľazy bližšie klasifikuje na :

  1. Gynekomastia prvého stupňa
  2. Gynekomastia druhého stupňa typu A
  3. Gynekomastia druhého stupňa typu B
  4. Gynekomastia tretieho stupňa

 

Vo všeobecnosti si druhý stupeň gynekomastie typu A a tiež tretí stupeň gynekomastie vyžadujú nielen vyňatie prsnej žľazy, ale aj odstránenie prebytku kože. Vo väčšine prípadov je možné gynekomastiu odstrániť rezom okolo bradavky – periareolárne.

Redukcia pŕs u mužov s resekciou

Resekcia pri gynekomastii vykonáva vtedy, ak je potrebné zredukovať veľkosť dvorca bradavky a zmeniť umiestnenie bradavky, a tým vytvoriť prirodzenejší, mužský tvar prsníka. Táto technika taktiež chirurgom umožňuje odstrániť nadbytočné prsné tkanivo, alebo kožu. Chirurg vykoná cirkulárny rez okolo dvorca bradavky, odstráni žľazu a následne zatvorí ranu stehmi pozdĺž rezu.

Bezplatná konzultácia

Avšak je tu ďalšia šetrnejšia metóda takzvaným artroskopickým holiacim strojčekom. Tento drôtový holiaci strojček pozostáva z rúrky s čepeľou, ktorá sa vloží pod žľazové tkanivo a pohybom tam a späť sa vykonáva holenie tkaniva, ktoré nie je možné odstrániť liposukciou alebo laserom. Laser sa môže následne použiť na stimuláciu dodatočného stiahnutia sa kože.

Koľko stojí zákrok na klinike Hebe?

Cenu zákroku je od 650 Eur, na našej klinike poskytujeme komplexné služby recepcie a vstupné konzultácie s chirurgom. Dohodnite si nezáväzný termín a my vám radi poradíme.

Kontaktujte nás

Kto sú najvhodnejší kandidáti na podstúpenie gynekomastie s resekciou?

Najvhodnejší kandidáti pre túto procedúru sú duševne stabilní muži s dobrou fyzickou kondíciou, ktorí disponujú dobrou elasticitou kože, majú minimálne 18 rokov a primeranú telesnú hmotnosť.

Čo nasleduje po operácii?

Doba rekonvalescenicie je približne tri mesiace od vykonania operácie. Je pravdepodobné, že konečný výsledok operácie bude mať dobrú trvácnosť, pokiaľ u pacienta nedôjde k nadmernému príbytku hmotnosti.

Možné komplikácie pri gynekomastii

Miera komplikácií je nízka a väčšine z nich je možné predísť, čo svedčí o tom, že väčšina pacientov je s výsledkom operácie veľmi spokojná

Bezplatná konzultácia